Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Arabika single origin - single z całego świata

W kategorii Arabika 100% - single prezentujemy ziarniste jednorodne arabiki. Są to przede wszystkim single pochodzące z renomowanych włoskich palarni, za którymi stoi nieporównywalne z niczym na północy Europy doświadczenie włoskich torrefattori - mistrzów palenia. Dzięki doskonałemu włoskiemu paleniu nasze kawy single origin (wł. mono origine lub monorigine - co oznacza 'pochodzące z jednego źródła' = jednej plantacji lub jednego regionu) są o wiele mniej kwaskowe niż to, co powstaje w palarniach europejskiej Północy (również w Polsce).

Obecnie mamy w ofercie kilka niedużych serii znakomitych kaw jednorodnych, palonych tak doskonale, że można je parzyć nie tylko w kawiarkach czy ekspresach przelewowych, ale nawet w ciśnieniowych ekspresach elektrycznych, szczególnie w automatach. Są to arabiki takich brandów jak Agust, Compagnia dell'Arabica (palarni Corsini), Illy (seria Illy Monoarabica) czy Mokarico (seria Mokarico i Mono), a także kilka pojedynczych produktów innych marek. Do najciekawszych kaw spoza Włoch należą znakomite kolumbijskie arabiki regionalne Juana Valdeza z serii Gourmet Selection Cafe de Origen.

Jednak nie wszystkim przeszkadza naturalna kwasowość arabik. W ostatnich latach mówi się coraz częściej o bogactwie bukietu aromatycznego i nut smakowych w arabikach palonych łagodniej. Mocniejsze palenie usuwa nadmierną kwasowość, ale równocześnie w pewnym stopniu powoduje ograniczenie tego bogactwa. Kawy palone łagodniej są akceptowane szczególnie przez zwolenników tzw. alternatywnych metod parzenia, związanych z nurtem specialty coffee.

Wkrótce wprowadzimy do sklepu kawy dla zwolenników alternatywnych metod.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl