Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

W kategorii Arabika 100% - single prezentujemy ziarniste jednorodne arabiki. Są to przede wszystkim single pochodzące z renomowanych włoskich palarni, za którymi stoi nieporównywalne z niczym na północy Europy doświadczenie włoskich torrefatori - mistrzów palenia. Dzięki doskonałemu włoskiemu paleniu nasze kawy mono origine (lub monorigine - co oznacza 'pochodzące z jednego źródła'), nazywane też monoarabikami, są o wiele mniej kwasowe niż to, co powstaje w palarniach europejskiej Północy.

Jednak nie wszystkim przeszkadza naturalna kwasowość arabik. Coraz częściej wskazuje się na bogactwo bukietu aromatycznego i nut smakowych w kawach palonych łagodniej, które traci się w mniejszym czy większym stopniu przy mocnym paleniu. Dlatego staramy się szukać dobrych singli także w polskich i innych północnoeuropejskich (czyt. leżących na północ od Alp i Karpat) palarni. I na pewno będziemy stopniowo wprowadzać do naszej oferty coraz więcej takich kaw.

Obecnie mamy w ofercie kilka niedużych serii kaw jednorodnych - m.in. Agust, Compagnia dell'Arabica (palarni Corsini), Illy (seria Illy Monoarabica) czy Mokarico (seria Mokarico i Mono), a także kilka pojedynczych produktów innych marek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl