Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Mocambo (Drago Mocambo) to marka jak najbardziej włoska, choć jednocześnie... niemiecka. Palarnię w Radevormwald, w południowych Niemczech, założył ponad 30 lat temu Sycylijczyk - Giuseppe Drago. Do dziś - mimo wielkiego rozwoju firmy, mimo licznych sukcesów na rynku niemieckim i na innych rynkach europejskich, palarnia pozostaje firmą rodzinną.

Kawy Mocambo charakteryzują się wysoką jakością ziarna i stosunkowo łagodnym (jak na sycylijskie korzenie firmy) paleniem. Palarnia dostosowała swoją ofertę do potrzeb rynku niemieckiego, a Niemcy gustują w kawach łagodniejszych, z większą ilością arabiki, bardziej aromatycznych. To dostosowanie odbyło się jednak w granicach włoskiej tradycji kawowej, bowiem podstawową misją palarni Mocambo jest propagowanie w Niemczech (i w innych krajach) włoskiego espresso. 

Kawy Drago Mocambo to mieszanki z dużą zawartością arabiki, jej obecność w mieszankach nie spada nigdy poniżej 50%. A ziarna - kupowane bezpośrednio na plantacjach, bez udziału hurtowników i pośredników - dobierane są z wielką starannością. W rezultacie Mocambo gwarantuje wysoką jakość nawet najtańszych swoich mieszanek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl